Roberto Mateos, kurguda mükemmel bir kötü adam

Karakterleri Ekvador’da yayınlanan çeşitli yapımlarda yer almaktadır.

Mükemmel kötü adam olarak kabul edilir, çünkü pembe diziler ve diziler arasında neredeyse tüm yapımlarda tarihteki kötü adam olmuştur, bu yüzden onu iyi Meksikalı aktör Roberto Mateos rolünde görmek neredeyse garip, ama öyle değil. kötü yap..

Gerçek adı Roberto Félix Smeke Mateos’tur. Kariyeri bir model olarak başladı. Televizyon, sinema ve tiyatro arasında 30 yıllık oyunculuk tecrübesine sahiptir. Meksika, Venezuela, Peru, Kolombiya, Brezilya, Arjantin, İspanya gibi birçok ülkede kayıt yaptı. Ekvador’da davet edilmediği için yapmadığını, ancak olasılığa açık olduğunu söylüyor. Oyuncu, Mexico City’den bu gazeteyle konuştu.

Karakterleri Ekvador’da yayınlanan çeşitli yapımlarda yer alıyor, aralarında La picacara soñadora (1991), Kupa Kraliçesi (1998), Acorralada (2006-2007), Göğüsler olmadan cennet yok (2008), Doña Bárbara ( 2008 -2009), Şeytan Daha Çok Biliyor (2009), Elisa Nerede? (2010), Los hederos del monte (2011), Kalbim ısrar ediyor (2011), İntikamın yüzü (2012) ve Santa Diabla (2013).

Başlangıç

İlk rolleri küçüktü, bu pazara girdiği bir telenovela olan La picacara soñadora’da, bir sürücüydü ve birkaç diyalogu vardı, bu yüzden önce emeklemeyi ve sonra koşmayı öğrenmenin önemli olduğunu çok iyi biliyor. “Kariyerimde bu durumda en alttan başlamak, bodrumdan başlamak, küçük karakterlerle, zaten çok fazla deneyime sahip birinden bir şeyler öğrenmek, gözlemlemek için zamanınız ve fırsatınız olduğu için çok önemliydi. çok … adım adım yukarı gitmek. Çok önemli karakterlerle başlamak istememek kariyerimde çok önemliydi çünkü o zaman düşüşler daha güçlü oluyor” diyor 57 yaşındaki oyuncu.

Onun karakterleri, iyi adamlar için hayatı imkansız hale getiren kişilerdir ve bu bağlamda bir hikayede antagonistin önemli olduğunu gösterir.

Nasıl bir karakter inşa edersiniz?

“Bütün karakterlerin bir psikolojisi var, bize aşağı yukarı karakterin psikolojisinin ne olduğunu anlatıyor, bununla ilgili ve aşağı yukarı sizin sahnelerinizin kurgusunu, bölümlerin kurgusunu okuyor” diye yanıtlıyor.

Ve kendi durumunda benzer karakterlerin olduğu dizileri, filmleri ve kitapları okumaya başladığını ve onlardan bir parça alabildiğini bir örnek olarak veriyor, bunun bir kopya olmadığını açıklıyor, onları bir araya getirmek için referanslar olarak alıyor. rol. Ayrıca karakterin nasıl görüneceğini, yüz buruşturmalarını, nasıl konuşacağını görmek için bir sürü ayna çalışması yapıyor.

Sektör büyük ve bir aktörün harika bir kariyeri olmasına rağmen seçmelere devam ettiğini söylüyor. “Sektörde kaç yılınız olursa olsun, muhtemelen sektörde sizinle aynı yıllarda olan diğer oyuncularla rekabet etmeye devam ediyorsunuz. Tavsiye sabırlı olun, umutsuzluğa kapılmayın, zamanın sonunda her zaman yarı açık kalan küçük bir kapı olacaktır ve ona dokunup girebilirsiniz…” diye başlayanlara diyor.

Oyuncuların dünyasında teknoloji

Teknoloji dünyaya yenilik yapmak için geldi ve aktörler için bir istisna olmadı. Mateos’a göre, çalışma titiz olmaya devam ediyor, ancak formatlar değişti ve şimdi formatlar daha çok sinemaya benziyor. “Orta çekimler, kapalı çekimler vb. için lens değişimi olan bağımsız kameralarla çalışıyorsunuz. Daha çok kalite sağladığınızdan, aynı kameraların farklı optiklere sahip olduğu ve fotoğrafçılığın çok daha iyi olduğu… önceki romanlar … “, diye açıklıyor.

Netflix’te Mateos

Bugünlerde Mateos, Sebastián Rulli’nin oynadığı Ejderha’daki Epigmenio Moncada karakterinde görülebilir; Tijuana ve Alias ​​​​JJ’de, tümü Netflix’te mevcut.

“Ejderhanın çok özel bir şeyi vardı. Ejderha, kaydetmeye başlamadan önce neredeyse tüm kitabın elimizde olduğu bir projeydi, bu da işleri çok daha kolaylaştırıyor çünkü karakterinizin nasıl başladığını, nasıl geliştiğini ve nasıl olduğunu zaten biliyorsunuz. bitecek”, hesap.

The Dragon’un çekimleri 2018 ve 2019 yılları arasında gerçekleşti.

The Dragon’un kadrosuyla ilgili olarak, Rulli de dahil olmak üzere birçok aktörle ilk kez çalıştığını belirtiyor. “Çok mütevazi bir insan olan Sebastián ile çok iyi bir ortak olan, başı belaya girmeyen, her zaman üretimden yana olan bir insanla tanışıyorsunuz ve gerçek şu ki, arkasında çok eğlendik. sahneler. . “, diye anlatıyor.

“Kurgu satıyoruz”

Uyuşturucu kaçakçılığı veya yolsuzlukla ilgili dizi, her iki tarafta da bir özür ve diğer kavramlar olarak eleştiriliyor ve bunun üzerine şunları söylüyor: “Sattığımız şeye kurgu deniyor. Gerçek hikayeler satmıyoruz, bilinmeyen veya bilinmeyen şeyler satmıyoruz. Ek olarak, bir şekilde kötünün her zaman kötü bittiğini bildiririz. Yanlış yaparsan ya ölürsün ya da hapse girersin ya da haksız olursun”.

“İnsanlar Hollywood’a gitseler bu soruları çok sorarlarsa, II.

Projeler

Görsel-işitsel projelerin büyük bir kısmı pandemi tarafından felç edilmiş olsa da, bazıları çekimlere devam edebildi ve Mateos’un bir parçası olduğu Borçlar dizisinde komedi yapmak için kötü adam karakterini bir kenara bırakan durum buydu. “Normalde Meksika veya Latin Amerika için yapmak zorunda olduğumdan tamamen farklı, çünkü normalde ya kötü adamım ya da polisim, her zaman güçlü karakterler ve şimdi İspanya’da komedi yapmak zorunda kaldım, bu yüzden daha da fazla yatırım yapıyorsunuz, ” açıklıyor.

Yapım, Almodóvar kızlarından İspanyol aktris Carmen Maura’yı canlandırıyor.

Kayıt için Madrid’e gitti ve bu prodüksiyonla çalışmaya devam etmeden önce karantinasının çoğunu karısıyla birlikte geçirdi.

Diğer veri:

Doña Bárbara’da, oyuncu kadrosundaki arkadaşlarından biri, “harika bir adam” olarak gördüğü Ekvadorlu aktör Roberto Manrique idi.
İspanyol aktris Arancha del Toro ile evlidir.
Bir oğlu var.
Aynı zamanda sunuculuk yapmıştır. (BEN)

About Min

Check Also

Emanet 238. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Emanet dizisi 238. bölüm özeti, dizide neler oluyor?

Emanet’in yeni 238. bölüm fragmanı şimdiden izleyicilerden büyük beğeni topladı. Oyuncu kadrosu ve sürprizlerle dolu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *